220 801 820, 774 990 805

BĚLENÍ ZUBŮ

Tady doslova platí naše rčení: "Naše péče pro Váš krásný bílý úsměv" nebo snad perleťový úsměv?

V posledním čase výrazně stoupá počet pacientů, kterým velmi záleží na estetice, zejména na krásném a zdravě působícím úsměvu. Aby měli takový úsměv, nechávají si vybělit zuby. Před samotným bělením je třeba zuby vyšetřit a ošetřit případné kazy. Procedura probíhá pod dohledem zkušeného specialisty, který doporučí nejvhodnější bělicí přípravek a zajistí bezproblémový průběh bělení s ohledem na stav chrupu.

METODY BĚLENÍ ZUBŮ MŮŽEME ROZDĚLIT DO TŘECH SKUPIN

V podstatě se jedná o bělení, kdy Vám stomatolog nebo dentální hygienička za přibližně 1,5 hodiny vybělí zuby. Zubní lékař nanese pacientovi tzv. ochrannou bariéru na okraj dásně a poté aplikuje bělící gel. Gel se nechává na zubech působit asi 2-3x 20 minut, přičemž se pravidelně promíchává, aby na sklovině byla vždy aktivní část gelu. Ordinační bělení je nejlepší a nejúčinnější technika bělení zubů.

Druhá metoda je domácí bělení, které je časově náročnější. Pacient si bělí zuby doma přibližně 5-7 dní, 1-2 krát denně po 30 min. Všeobecně platí, že tyto přípravky na bělení zubů mají velmi malé procento obsažených bělících činidel a jejich viditelný účinek se tak může dostavit až za delší čas. Navíc jsou leckdy velmi univerzální, takže nedokáží vždy zcela pokrýt kompletní chrup a tím je jejich účinek opět omezen. Nicméně pro celkově nižší účinek těchto přípravků jsou i rozdíly mezi více a méně dostupnými místy zubů minimální. Jistým argumentem může být jejich příznivější cena.

Třetí metoda je kombinací předchozích dvou metod. Sněhobílou barvu dokáží vykouzlit pouze silná oxidační činidla, která odbarvují pigmenty v organické části zubní skloviny – peroxid vodíku nebo látka zvaná karbamid peroxid. Proto našim pacientům doporučujeme ordinační bělení. Technika bělení je vždy individuálním ošetřením a lékař ji musí zvážit a správně indikovat vzhledem k diagnóze, času a finančním možnostem pacienta. Výsledek a délka efektu vybělených zubů je závislá na životním stylu každého pacienta, obecně ½ roku – 2 roky. Základem pro zdravé a krásné zuby je patřičná hygiena. Pravidelné čištění zubů podstatně přispívá k úspěšnému zachování výsledku bělení. V případě, že se na Vašich zubech objeví nové skvrny, je nutné bělení opakovat. Ideální je kombinace rychlého ordinačního vybělení s okamžitým výsledkem a poté udržování výsledku tohoto bělení některým ze systémů domácího bělení zubů. Účinek bělení mohou nepříznivě ovlivnit – kouření, konzumace nápojů a potravin s výrazným zbarvením (káva, čaj, červené víno, červená řepa, borůvky apod.). Klient musí brát v úvahu také to, že nelze vybělit výplně, korunky a jiné protetické práce, přesto lze ve spolupráci s lékařem dospět k optimálnímu řešení.

Slide background
Bílé zuby zvyšují Vaší atraktivitu
Slide background
Bílé zuby zvyšují Vaši sebedůvěru
Slide background
Bílé zuby omlazují
BĚLENÍ PHILIPS ZOOM WHITESPEED
Slide background
Slide background
Nejúčinnější metoda bělení
Bezbolestné bělení zubů
Nejmodernější způsob bělení
Slide background
Slide background
Vynikající výsledky bělení
Větší lesk a ochrana skloviny
Žádná citlivost po bělení

Vyzkoušejte novou nejúčinnější metodu bezbolestného bělení zubů přístrojem Philips ZOOM WhiteSpeed.

U systému Philips Zoom WhiteSpeed je klinicky dokázáno, že za 60 minut vybělí zuby až o 6-8 odstínů oproti ostatním profesionálním alternativám bělení. Studie ukázala, že systém WhiteSpeed dosáhl o více než 50 % lepších výsledků než konkurenční přípravky ihned po ošetření a po sedmi a 30 dnech. V kombinaci s přípravkem na zvýšení pH v bělicím gelu pokročilá technologie Blue LED systému WhiteSpeed výrazně urychluje proces bělení a přináší vynikající výsledky po jediné návštěvě v ordinaci. Zatímco jiné výrobky pro bělení mohou poškodit Vaše zuby a dásně, systém Philips Zoom s podpůrnou sloučeninou ACP skutečně propůjčuje Vašim zubům větší lesk a chrání sklovinu.

Ordinační bělení Philips ZOOM

U ordinačního bělení Philips ZOOM je kromě peroxidu vodíku využíváno modré světlo lampy Philips ZOOM WhiteSpeed. Jelikož žlutá a modrá barva se na kruhovém diagramu barevného spektra nacházejí proti sobě, žlutá barva nejvýrazněji absorbuje pravě modrou barvu. Teoretické i empirické práce naznačují, že absorpce modrého světla lampy WhiteSpeed žlutými chromofory zubních pigmentací vede ke zvýšení energie elektronů. To usnadňuje štěpení uhlíkových vazeb chromoforu mnohem výrazněji, než při použití samotného peroxidu vodíku. Proto je s Philips ZOOM odstraněno více nežádoucího žlutého zabarvení zubů. ZOOM ordinační bělící systém dramaticky vybělí Váš chrup za pouhých 60 minut. Procedura je velmi jednoduchá. Začíná krátkou přípravou – překrytím dásní a rtů, pouze chrup zůstává odhalen. Lékař poté aplikuje vlastní Philips ZOOM bělící gel, který byl speciálně vytvořen pro použití s lampou Philips ZOOM WhiteSpeed. Gel společně se zářením z lampy pomalu pronikají do Vašich zubů, ničí pigmenty a nechtěné zbarvení.
S dokonalou péčí si zářivý úsměv zachováte celá léta.

Domácí bělení Philips ZOOM

Pro ty pacienty, kteří nechtějí absolvovat proceduru ordinačního bělení, nabízí Philips ZOOM produkty pro domácí, světlem neaktivované, bělení zubů. Pro tuto péči jsou určené domácí sady Philips ZOOM DayWhite nebo Philips ZOOM NiteWhite. Oba přípravky se aplikují pomocí na míru vyrobených nosičů, přičemž první aplikace je realizována pod dohledem zubního lékaře, zbylé aplikace může pacient provést sám. Sada DayWhite je určena pro 15-30 minutovou aplikaci dvakrát denně. NiteWhite se používá během noci po dobu 4-6 hodin. V obou případech se výsledek v podobě krásného bílého úsměvu dostaví za 1 až 2 týdny. Philips ZOOM uvádí na trh bělící gely, které splňují novou legislativu EU, nařizující maximálně 6% koncentraci peroxidu vodíku v bělících přípravcích. Philips ZOOM se tak řadí k nejšetrnějším bělícím systémům nabízejícím jak ordinační tak domácí bělení.

ČASTÉ OTÁZKY

JE BĚLENÍ ZUBŮ VHODNÉ PRO KAŽDÉHO?

Bělení zubů je vždy nutné konzultovat se zubním lékařem. Dětem, těhotným a kojícím ženám se bělení nedoporučuje. Dále by na předních bělených zubech neměly být výplně (plomby) nebo korunky. Zatímco zub se vybělí, výplň či korunka nikoliv. V případě, že máte na předních zubech výplně, bude nutné po bělení zhotovit nové. Vše musí časově navazovat, abychom zajistili estetiku Vašeho chrupu.

JAK DLOUHO EFEKT VYBĚLENÍ VYDRŽÍ?

Výsledek bělení se udrží přibližně půl roku až dva roky. Záleží, jak často pijete černou kávu, červené víno, čaj nebo či zda kouříte. Bělení je možné opakovat. Úspěšnost, výsledný odstín stejně jako trvání účinku jsou faktory individuální.

JAK DLOUHO PROCES BĚLENÍ TRVÁ?

Záleží na příčině a stupni zabarvení. Obvykle je efekt patrný u ordinačního bělení po 1 a půl hodině a u domácího bělení již po několika aplikacích gelu nebo po 5-7 dnech. Diskolorace  způsobená jídlem či pitím zmizí za cca 10 dní, je-li příčinou medikace nebo nemoc, může se doba nutná k odstranění zabarvení prodloužit. Stupeň zesvětlení zubů nelze předem určit.

JSOU ZUBY NEBO DÁSNĚ PO BĚLENÍ CITLIVÉ?

Průnik bělící látky do zubů může vyvolat jejich zvýšenou citlivost. Tato citlivost je však dočasná a zpravidla netrvá déle než 1-2 dny. Její intenzitu nelze zcela předpovědět. Citlivost lze snižovat použitím speciálních mastí, ústních vod či gelů, které Vám doporučí Váš stomatolog nebo dentální hygienička. Citlivost dásní je také dočasná a není nijak nebezpečná. Z dlouhodobého hlediska je naopak účinek bělící látky na dásně pozitivní. Studie ukázaly, že působí proti zubnímu plaku a snižuje otoky a zarudnutí dásní.

CO NEMŮŽU PÍT A JÍST PO BĚLENÍ ZUBŮ?

Po bělení je povrch zubu „otevřený“ a více vnímavý k barevným pigmentům. Pokud nechcete působit proti účinku bělení, je vhodné vyhýbat se přespříliš barevným nápojům a potravinám. Jedná se zejména o kávu, černé čaje, červené víno, červenou řepu, kouření nebo sójovou omáčku… To se týká období vlastního bělení a přibližně dva týdny po dokončení bělící kůry, kdy se dosažený výsledek barevně stabilizuje.

MAPA

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Máte zájem o bělení zubů? Potřebujete více informací?
Napište nám nebo nás kontaktujte.

Pokud máte dotaz nebo se chcete objednat,  napište nám do formuláře Vaše požadavky a my hned, jak to bude možné, se vám ozveme buď telefonicky nebo emailem. Vaše údaje nebudu zveřejněny.

Jméno a příjmení:

Váš email:

Vaše telefonní číslo:

Mám zájem o:

Text:

Kontrolní součet: 1+1=? 

Back to Top