220 801 820, 774 990 805

ZUBNÍ PÉČE A SLUŽBY

Náš tým profesionálu je kompletní – zubní lékaři, dentální hygienistka, zubní asistentky i zubní laborantka – ti všichni se o Vás postarají.

ZÁCHOVNÁ A PREVENTIVNÍ STOMATOLOGIE

Estetická stomatologie: bělení zubů, bílé výplně, keramické fazety

zářivý úsměv s krásnými zdravými zuby je snem snad každého z nás. Zuby jsou totiž naší vizitkou hned ve dvou směrech – vypovídají o nás, jak dobře o sebe pečujeme, a jejich dobrý stav zároveň značí naši celkovou zdravotní kondici a životní styl. Začít s profesionální péčí není nikdy pozdě! Cílem estetické stomatologie je výběr ošetření a jeho aplikace, vedoucí k přirozenému a zdravému vzhledu chrupu. Tohoto cíle dosahujeme využitím nejmodernějších technik a používaných materiálů.

plomba

Před ošetřením

Po ošetření

hyg

Před ošetřením

Po ošetření

Dentální hygiena: pískování zubů, odstraňování zubního kamene, leštění zubů a výplní

v oblasti péče o zuby a dásně Vám poradí zkušená dentální hygienistka. Dentální hygienistka je v současné době nepostradatelnou součástí kvalitní stomatologické praxe. Většina zákroků u stomatologa je po ošetření hygienistkou mnohem lépe proveditelná a trvanlivější a některé zákroky nejdou bez takovéto terapie vůbec s úspěchem provést.

Preventivní prohlídky a ošetření

preventivní stomatologické prohlídky by měl dodržovat každý pacient. Zvláště je důležité je zahájit včas, a to v raném věku dítěte.  Hygiena dutiny ústní by měla začít již ve věku šesti měsíců, neboť v této době se prořezávají první zoubky. Právě o dočasné, tedy první zuby, je nutné pečovat již po jejich prořezání. Ze zákona má na preventivní prohlídku zdarma nárok každý dospělý dvakrát ročně. Náplní této prohlídky je vyšetření stavu chrupu, paradontu, stavu sliznice a měkkých tkání a samozřejmě RTG vyšetření. Náplní preventivní prohlídky by měla být i kontrola dentální hygieny, odstranění zubního kamene, pigmentace (AIRFLOW) a poučení o správné péči o zuby. Gravidní ženy by měly preventivní prohlídku absolvovat nejméně dvakrát po dobu těhotenství.

Endodoncie: léčba kořenových kanálků, 3D kořenové výplně

základem ošetření je vedle prevence především napravení škod vzniklých nejrozšířenější lidskou chorobou – zubním kazem. Zubní kaz poškozuje Vaše zuby a může způsobit i zánět dřeně, která je uvnitř každého zubu. Léčení spočívá od zhotovování výplní (plomb) až po léčení kanálků (tzv. endodoncie).
3D Endodoncie – předpokladem úspěšného endodontického ošetření je řádné pročištění kanálků a jejich následné hermetické uzavření (přeléčení poškozeného zubu s jeho následným zaplněním), aby se zabránilo dalšímu průniku bakterií do parodontu.  Kanálky plníme nejmodernější technikou tzv. 3D plnění, to znamená důkladné prostorové utěsnění kořenových kanálků ve všech směrech.

PROTETICKÁ STOMATOLOGIE

Zubní korunky  a můstky

Zubní korunky  a můstky představují umělou náhradu korunkové části zubu, která je nasazena na obroušený pahýl zubu.  Dělají se ze široké škály moderních materiálů včetně počítačově zpracovaných celokeramických zirkon-oxidových materialů.

snimatelna nahrada..

Snímatelná náhrada zubů

Snímatelné zubní náhrady

Snímatelné zubní náhrady nahrazují větší počet ztracených zubů nebo ztrátu všech zubů. Dělíme je na částečné a celkové.
Částečné náhrady nahrazují větší počet ztracených zubů. Ke zbývajícím zubům jsou připevněny pomocí různých retenčních zařízení, a to kovových spon a zásuvných spojů.
Celkové náhrady nahrazují ztrátu všech zubů i chybějící měkké tkáně (dásně). Jejich funkčnost je závislá nejen na správném zhotovení, ale závisí i na poměrech v ústech každého pacienta (tvar dásňového výběžku, kvalita a množství slin, tloušťka sliznice…)

DĚTSKÁ STOMATOLOGIE

Dětská stomatologie

Děti jsou specifickou skupinou pacientů společnosti Dentim s.r.o.  Vyžadují osobitý přístup a také spolupráci rodičů.  Aktivní zapojení rodičů je důležité zejména v oblasti dentální hygieny, protože dětem je potřeba s čištěním zubů pomáhat. Správné zásady péče o zuby by si tedy měli osvojit i rodiče, a to již v době před narozením dítěte. Špatná hygiena ústní dutiny a množství bakterií, které v ní mohou přebývat, totiž může negativně ovlivnit rozvoj zdravého chrupu dítěte.
První návštěva zubního lékaře je vhodná v době, kdy se dítěti prořezávají první dočasné (mléčné) zoubky, tedy kolem prvního půlroku věku. Brzké návštěvy nemají za cíl jen vyšetření, ale i seznámení dítěte s prostředím zubní ordinace. Náš tým Vám poradí se správnou technikou čištění zubů i s ostatními důležitými stránkami prevence.

ošetrenie deti

Ošetření dětí

ZUBNÍ ŠPERKY
zubni šperk

Aplikovaný zubní šperk

Zubní šperky

Zubní šperky jsou estetické ozdoby, které se pomocí speciálního lepidla připevňují na povrch zubů. Nepoškozují zubní sklovinu ani okolní měkké tkáně. Proces lepení za pomoci halogenové polymerační lampy je bezbolestný.
Dentální hygienistka po konzultaci s pacientem zhodnotí vybraný zub pro aplikaci šperku, případně navrhne jiný vhodný zub. Doporučením dentální hygienistky v případě zájmu o umístění zubního šperku je důkladná zubní hygiena.
Výdrž šperku po správné aplikaci závisí na použitém materiálu, velikosti, namáhání daného zubu a dodržování dentální hygieny. Šperk by poté měl vydržet minimálně 2 měsíce až několik let, vše je však individuální.  Odstranění  je nebolestivé a kdykoliv možné, bez následků poškození zubu.

DALŠÍ SLUŽBY
  • Prodej materiálu a pomůcek ústní hygieny
  • Konzultace a poradenství
Back to Top