220 801 820, 774 990 805

IMPLANTOLOGIE – ZUBNÍ IMPLANTÁTY

Chybí Vám zub nebo více zubů? Chcete, aby Váš úsměv nekazil chybějící zub? Získejte znovu sebevědomí a využijte implantáty!

Implantologie je úzce specializovaný obor stomatologie, který je již dnes nedílnou součástí péče o chrup. Ve stomatologii se pod pojmem implantát rozumí umělá náhražka ztraceného vlastního zubu, zavedená chirurgicky do čelistní kosti v místě, kde došlo ke ztrátě vlastního zubu či zubů. Implantáty se tedy používají k náhradě ztracených jednotlivých zubů, při ztrátě více nebo všech zubů, jako pilíře pod fixní nebo snímací zubní náhradu. Moderní implantát je v dnešní době vyráběn téměř výhradně z čistého titanu se speciální úpravou povrchu. Lidské tělo tento kov dobře přijímá. Titanový materiál spolehlivě vrůstá do kostní tkáně, a toto platí i pro pacienty, kteří jsou alergičtí na jiné kovy.

Implannt - náhrada jedneho zubu

Náhrada jednoho zubu implantátem

Implantat - Náhrada více zubů

Náhrada více zubů implantáty

Český trh je v současnosti zaplaven množstvím levných nekvalitních systémů z celého světa. Naše stomatologické zařízení nabízí zavádění kvalitních, výzkumem a časem prověřených implantátů. Neexperimentujeme s levnými alternativami implantátů, neboť mnohé nenabízejí žádné záruky do budoucnosti. Zkušenosti ukázaly, že tyto implantáty mají výrazně vyšší procento komplikací a sníženou životnost. Zavedený implantát v kosti můžete mít i doživotně. Pokud zvolíte kvalitní systém, máte jistotu, že v pozdějším věku půjde například jednotlivý implantát spojit s dalším a dva implantáty mohou nést i můstek se čtyřmi korunkami nebo čtyři implantáty unesou můstek v kompletně bezzubé čelisti. Implantát je investicí do budoucnosti.

Implantáty se nedoporučují pouze u pacientů se závažným celkovým onemocněním (např. neléčených diabetiků), u mladých pacientů s nedokončeným vývojem kostí a u silných kuřáků. Kouření a další onemocnění totiž snižuje pravděpodobnost úspěchu, který se pohybuje u kvalitních systémů přes 96 %.
Úspěšnost zavedení implantátů je mimo jiné zajištěna i kvalitou čelistní kosti, její denzitou (hustotou), množstvím kosti. V případě horších podmínek je možné kost zesílit a dodat jí objem takzvanou augmentací (doplněním umělé kosti). Úspěch ošetření v neposlední řadě závislí i na důkladné dentální hygieně.

Implant- Náhrada všech zubů

Náhrada všech zubů implantáty

VÝHODY ZUBNÍCH IMPLANTÁTŮ
implant-výhody foto
 • Zabraňují dalším problémům vyplývající z nedostatku jednoho nebo více zubů, jako jsou posunutí zubů do volného prostoru, zastavují kostní atrofii a zabraňují parodontitídě
 • Je to nejlepší varianta náhrada chybějících zubů, protože implantáty nemají žádný vliv na okolní zuby
 • Implantát je dobře přijímán organismem, je biokompatibilní, biotolerantní
 • Pomáhají oživit celkový vzhled obličeje, plní estetický a funkční – žvýkací význam
 • Implantát můžete mít na celý život
 • Pacientů s implantáty v celé Evropě rychle přibývá a náhrada zubů implantáty se stává zcela běžným způsobem ošetření
 • Implantáty paradoxně šetří finanční prostředky, neboť během životnosti implantátů by byla nutná opakovaná výměna konvenčně zhotovených můstků z důvodu menší přesnosti klasicky zhotovené protetiky
IMPLANTÁTY SE SKLÁDAJÍ Z:
 • Šroubku – vlastní implantát – nahrazuje ztracený kořen zubu
 • Abutment – pojítko mezi vlastním implantátem a korunkovou náhradou
 • Korunky/můstku/snímací náhrady – nahrazuje jednu nebo více ztracených korunek zubů
Zložení implantatů
DIAGNOSTIKA - OŠETŘENÍ

Představení implantačního systému BEGO

Základem úspěchu je dokonalá diagnostika – tedy vyšetření pacienta, zejména množství a kvality
čelistních kostí, před vlastní implantací a naplánování celého ošetření včetně kompletní informovanosti pacienta. Po dokonalém vhojení implantátu, které trvá přibližně 3-4 měsíce, se přistupuje k definitivnímu protetickému ošetření. Po dobu vhojování implantátu je pacient ošetřen provizorní náhradou. Definitivní ošetření musí být nejen funkční, ale i estetické.

V naší ordinaci používáme špičkový implantologický systém německé firmy BEGO. Ve světě je na trhu více než 2.000 implantačních systémů a Bego patří mezi TOP 5. Implantační systém BEGO tak patří mezi nejlepší na světě a jako jeden z mála umožňuje ošetření u všech indikací – v závislosti na množství a kvalitě kosti.

Řízená implantace - guided surgery

Naše zařízení Vám může nabídnout, jako jedno z mála v České Republice, při zavádění implantátů tzv. počítačem podporovanou implantaci. Řízená implantace - guided surgery - operace pomocí OP šablon. Ve speciálním programu coDiagnostiX se využívají data z CB CT scanu – tedy údaje o množství a kvalitě kosti, dále data získaná ze scanu modelu čelistí s modelem plánované protetické náhrady (korunky, můstku…) – tedy údaje tloušťce sliznice, pozice a tvaru náhrady.
Tím máme všechny potřebné údaje pro plánování pozic implantátů, jejich potřebné délce a průměru. Abychom mohli implantáty zavést do naplánovaných pozic v ústech pacienta, umožňuje tento program vymodelovat speciální operační šablonu, která je zhotovena 3D tiskárnou. Pomocí této šablony, která se umístí do úst pacienta, pak probíhá vlastní operace – zavádění implantátů.

Způsob ošetření systémem BEGO

Způsob ošetření pomocí šablony

Metoda umožňuje a zároveň má výhody:

 • určit přesnou pozici implantátu na desetiny mm
 • určit hloubku, průměr a směr – angulaci štoly pro implantáty – bezpečnost implantace!
 • slouží pro komunikaci mezi chirurgem a protetikem
  • možnost zhotovení imediátní – provizorní rekonstrukce
  • zajištění správné pozice implantátů pro def. ošetření
 • rychlost implantace
 • méně komplikací
 • menší traumatizace dásní
  • menší počet návštěv
  • eliminace poškození nervu nebo čelistní dutiny

Při řízené implantaci úzce spolupracujeme se špičkovým zařízením HDC Kladno a Microdent s.r.o.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Pokud máte dotaz nebo se chcete objednat,  napište nám do formuláře Vaše požadavky a my hned, jak to bude možné, se vám ozveme buď telefonicky nebo emailem. Vaše údaje nebudu zveřejněny.

Jméno a příjmení:

Váš email:

Vaše telefonní číslo:

Mám zájem o:

Text:

Kontrolní součet: 1+1=? 

MAPA

Back to Top